Yönetici Mesajı

 

 

 

 

 

 
 

 

  

Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

 

1968 yılındaki kuruluşundan bu yana ERA ELEKTRONİK Türkiye’de elektronik tasarım ve üretimde hep ilklere imza atmıştır. Kısaca bakarsak ilk Yabancı Dil Laboratuvarı, Simultane Tercüme Cihazı, Elektronik Floresan Balast, Elektronik Hesap Makinası, Baskı Devre Delik içi Kaplama ve Kalay Kaplama, 1 milyon dolar üzerinde ilk elektronik ihracatı, otobüs saati ve daha birçok ilk gerçekleştirilmiştir. Bu Türkiye’de ilk olma özelliğimiz, şimdi uluslararası alanda da devam ediyor ve edecek.

 

ERA ELEKTRONIK geleneksel kalite lideri olma alışkanlığını uluslararası alanda da sürdürüyor ve kalitesiyle uluslararası rakipleri arasında öne çıkıyor. ERA ELEKTRONİK bunu bir uçak mühendisi olan kurucusu Ömer Çitçi’nin oluşturduğu geleneksel kalite anlayışı, müşteri odaklılığı ve müşteri beklentilerini aşan titizliği ve üst kademesinin bu konudaki karalılığı ile sürdürüyor.

 

ERA ELEKTRONİK inovasyon kelimesi sanayi gündemine gelip oturmadan çok önceleri yapısındaki yenileşim (innovation) tohumlarıyla daima geliştirdiği ürünlerde farklı ve özgün olma geleneğini önde tutmuştur. Bu geleneğine dayanarak ERA ELEKTRONİK AR-GE ekibi geliştirdiği ürünlerle pazarda yenileşim lideri olarak başarılarını geliştirerek devam ettirmektedir.

 

Bu kapsamda 2014 Şubat ayında aldığımız IRIS Raylı Sistemler Kalite Belgesi hem Türkiye’de elektronik alanındaki ilk IRIS belgesi olmuştur, hem de yaptığımız Metro iç aydınlatma sistemi nokta efektsiz, sürekli bant aydınlatması, co-extrusion ön camındaki estetik görünümüyle bir yenileşim (innovation) örneği olmuştur.

 

Bu başarıyı bize sağlayan tüm çalışanlarımızı ve bizi destekleyen müşterilerimizi içtenlikle kutluyorum.

 

Saygılarımla,

M. Oğuz Çitçi

Elektronik Y. Mühendisi

Yönetim Kurulu Başkanı ve

ARGE Direktörü